Editace

 

Nejen o editoru

Tato stránka vám ukáže ta správná místa na která se zaměřit, abyste byli schopni vytvořit svůj vlastní výtvor v co nejkratším čase a v co nejlepší kvalitě.

Tvorba misí

Začněmě tím, co mne osobně nejvíce přilnulo k srdci. Tvorba misí je díky možnostem a schopnostem enginu BI her natolik rozsáhlá a otevřená, až vám to při tvorbě bude možná i vadit. V amatérských silách není téměř možné vytvořit naprosto bezchybnou misi, pokud z ní neuděláte opravdu jednoduchou úzce omezenou a vymezenou střílečku. Pokud tedy máte chuť, čas a náladu vytvořit si něco vlastního, na co byste mohli být hrdí, pak vás zkusím provést těmi nejdůležitějšími tutorialy, které jsou na internetu dostupné a které se vám budou jistě hodit.

Na začátek musím upozornit na několik zásadních zdrojů, které by vás neměly minout.

  1. Prvním je oficiální Wikipedia Bohemia Interactive – zkráceně BI Wiki, která je v angličtině a naleznete na ní téměř vše o editaci. Zejména například seznam příkazů v ArmA 3, či seznamy zbraní a munice. Jde o oficiální zdroj, takže byste o něm měli vědět a hledat příklady v první řadě tady.
  2. Pro našince byl důležitým zdrojem EMSIho offline CZ/SK Help jenž v podstatě obsahuje vše, co jste mohli nalézt na help.bigames.info, tak i na oficiální Bi Wiki (v češtině či slovenštině) a k tomu mnoho dalších důležitých článků sebraných různě po internetu. Většina článků je ale relevantní pro hry do Arma 3.
  3. Do tvorby misí pro ArmA 2 vás zavedou povedené tutoriály na dajbych.net.
  4. Pokud by vás tvorba trochu více zajímala, pak upozorním i na svou stránku mission-design.epj.cz, kde upozorňuji na různé zajímavé novinky či úpravy v enginu. Tato stránka je spíše určena zkušenějším tvůrcům.
  5. Pokud si nevíte s něčím rady, pak doporučím zkusit buď oficiální discord od BI nebo třeba discord OFP scény, pokud se váš dotaz týká OFP. Rozhodně není od věci si projít i oficiální fórum BI a podívat se po různých návodech či odpovědích na problémy i tam.
  6. Užitečný bude i následující odkaz na stránku kronzky.info, kde naleznete nejen zajímavé skripty pro usnadnění tvorby či dohledání názvu tříd objektů či jejich akcí.

Tvorba addonů (pro OFP)

Marfy byl ve své době velmi výraznou personou nejen české OFP scény, takže neupozornit na Marfyho stránky by byla velká chyba.

Kdo ve ranných dobách OFP hrával na českých serverech CTF Everon, tak znal pojem Statusovo křoví. Jenže Status byl i tvůrce addonů (v ČSLA) a jeho starší tutorial pro oxygen by pro vás mohl být též inspirací.

Velmi dobrý i když starší anglický tutoriál na tvorbů addonů sepsal ve své době brsseb.

Na serveru ofpec.com, který byl vždy výsadním místem tvůrců naleznete i videotutoriály.

NA BI foru naleznete taktéž několik tutoriálů: Thread: Arma2 youtube tutorials nebo Creating Custom Weapon Animations