Arma 3 "Nexus" update 1.54

 

Arma 3 "Nexus" update 1.54

Vložil Celoush, 2.12.2015 17:17:57

Po několika menších updatech přichází BI s novým velkým, který nazývá Nexus a dle čísla se jedná o patch 1.54. Tenhle více než 2GB patch se dotýká několika míst, přičemž za zmínku stojí nový systém Staminy, který přepracovává původní systém únavy či pozměněný systém ochranného vybavení vojáků. Tak schválně, kolik nábojů bude potřeba k zabití nemodovaného CSAT vojáka ze Stingu 9mm s tlumičem a o kolik déle vydrží takový voják běžet?

Celkový seznam změn naleznete v SPOTREPu #00049.

Další propagovanou novinkou je herní systém End Game, který se snaží pozvednout v očích hráčů i končící turnaj, který si ale podle všeho v komunitě své místo stále hledá a vypadá zatím spíše jako zajímavý experiment či technické demo MP možností (příkladem budiž správa skupin či Spectator režim). End Game si teď můžete zahrát již ve třech scénářích.

Mimoherní novinkou, která jde ruku v ruce s updatem, je nový herní web units.arma3.com, který by měl sloužit k propojování hráčů Arma 3. Prozatím toho ale moc nenabízí, tedy vlastně toho neumí ani tolik, co Steam skupina, takže jen čas ukáže, jak tento dílčí projekt dopadne.

Seznam již dnes registrovaných českých jednotek naleznete snadno přes filtr, příkladem výpisu budiž mnou vytvořená vizitka EPJ. Další na řadě dle Roadmapy je Eden update (např. 3D editor) a pak v druhé čtvrtině příštího roku Apex s ostrovem Tanoa, coop kampaní a novým obsahem v podobě zbraní, jednotek i dopravních prostředků.