Editace

 

Nejen o editoru

Tato stránka vám ukáže ta správná místa na která se zaměřit, abyste byli schopni vytvořit svůj vlastní výtvor v co nejkratším čase a v co nejlepší kvalitě.

Tvorba misí

Začněmě tím, co mne osobně nejvíce přilnulo k srdci. Tvorba misí je díky možnostem a schopnostem enginu BI her natolik rozsáhlá a otevřená, až vám to při tvorbě bude možná i vadit. V amatérských silách není téměř možné vytvořit naprosto bezchybnou misi, pokud z ní neuděláte opravdu jednoduchou úzce omezenou a vymezenou střílečku. Pokud tedy máte chuť, čas a náladu vytvořit si něco vlastního, na co byste mohli být hrdí, pak vás zkusím provést těmi nejdůležitějšími tutorialy, které jsou na internetu dostupné a které se vám budou jistě hodit.

Na začátek musím upozornit na několik zásadních zdrojů, které by vás neměly minout.

  1. Prvním je oficiální Wikipedia Bohemia Interactive – zkráceně BI Wiki, která je v angličtině a naleznete na ní téměř vše o editaci. Zejména například seznam příkazů v ArmA 3, či seznamy zbraní a munice. Jde o oficiální zdroj, takže byste o něm měli vědět a hledat příklady v první řadě tady.
  2. Pro našince je důležitým zdrojem EMSIho offline CZ/SK Help jenž v podstatě obsahuje vše, co jste mohli nalézt na help.bigames.info, tak i na oficiální Bi Wiki (v češtině či slovenštině) a k tomu mnoho dalších důležitých článků sebraných různě po internetu.
  3. Do tvorby misí již pro ArmA 2 vás zavedou povedené tutoriály na dajbych.net či obi-wan.blog.cz.
  4. Pokud by vás tvorba trochu více zajímala, pak upozorním i na svou stránku mission-design.epj.cz, kde upozor?uji na různé zajímavé novinky či úpravy v enginu. Tato stránka je spíše určena zkušenějším tvůrcům.
  5. Pokud si nevíte s něčím rady, pak doporučím buď místní forum a nebo Ruprtovo forum o editaci, kde si zkuste přes hledání dohledat, zda již někdo podobný problém neřešil a v případě, že neuspějete, tak ve správné sekci co možná nejlépe popište svůj problém či dotaz.
  6. Užitečný bude i následující odkaz na stránku kronzky.info, kde naleznete nejen zajímavé skripty pro usnadnění tvorby či dohledání názvu tříd objektů či jejich akcí.

Tvorba addonů

Marfy byl ve své době velmi výraznou personou nejen české OFP scény, takže neupozornit na Marfyho stránky by byla velká chyba.

Kdo ve ranných dobách OFP hrával na českých serverech CTF Everon, tak znal pojem Statusovo křoví. Jenže Status byl i tvůrce addonů (v ČSLA) a jeho starší tutorial pro oxygen by pro vás mohl být též inspirací.

Velmi dobrý i když starší anglický tutoriál na tvorbů addonů sepsal ve své době brsseb.

Na serveru ofpec.com, který byl vždy výsadním místem tvůrců naleznete i videotutoriály.

NA BI foru naleznete taktéž několik tutoriálů: Thread: Arma2 youtube tutorials nebo Creating Custom Weapon Animations